Nástenkové tendre sú normou Ficovej vlády

18.4.2013

in Slovensko

3.00 avg. rating (64% score) - 2 votes

Niet dňa, kedy by sa slovenská verejnosť z médií nedozvedela o bohapustom plytvaní a rozkrádaní verejných zdrojov počas Ficovej vlády.

Nástenkové tendre sú normou Ficovej vládyInformácie o obstarávaní propagácie projektov z eurofondov za 130 miliónov eur, o vzdelávacom projekte ministerstva školstva s názvom Národná sústava kvalifikácií za 25 miliónov eur, informácie o nákupe informačného systému pre Sociálnu poisťovňu za vyše 70 miliónov eur či softvéru pre Fond národného majetku, ktorý mal zaniknúť tento rok, sú príkladmi svedčiacimi o úplnej strate súdnosti.

Dlhé roky tunelovania bez trestnoprávnych dôsledkov viedli k tomu, že sa arogancia moci rozrástla do obludných rozmerov a spolu s ňou aj rezignácia občanov, ktorí majú pocit, že sú voči zlodejom v bielych golierikoch bezmocní.

„S touto rezignáciou ako dôsledkom beztrestnosti počítajú dnes tí, ktorí na jednej strane zvyšujú dane, odvody a poplatky a na strane druhej si pre seba a svoje klany zhŕňajú ťažké milióny z verejného,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

SaS konštatuje, že slovenská demokracia a stav verejného priestoru sa nachádzajú vo vážnom úpadku, za čo nesie plnú zodpovednosť vláda Roberta Fica. Je príznačné, že na veľkú časť týchto obskúrnych nákupov a praktík sa využívajú peniaze Európskej únie.

„Nástenkové tendre sa stali normou Ficovej vlády. Bude veľkým požehnaním pre Slovensko, keď skončí v tomto volebnom období,“ vyhlásil Sulík.

Zdroj: strana-sas.sk

Váš názor nás zaujíma, prosím pridajte komentár:

{ 0 comments… add one now }