Ján Počiatek drogový test odmieta

7.5.2013

in Slovensko

3.33 avg. rating (68% score) - 3 votes

Dňa 3. 5. 2013 na Okresnom súde Bratislava I, podali GINN / Global Investigative News Network žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.

jan pociatekZdruženie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam.

Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.

Verejné vyhlásenie Ministra Počiatka, že sa testu podrobí je tu.

Súd žiadame, aby vo veci rozhodol tak, že Ján Počiatek sa drogovému testu podrobí a vyhlási, že “Ja, Ing. Ján Počiatek, verejne vyhlasujem, že som užíval omamné a psychotropné látky a odvolávam svoje doterajšie verejné vyhlásenia, v ktorých som uviedol, že som omamné a psychotropné látky neužíval.”.

Koľko času ubehlo od času, kedy sme Jána Počiatka vyzvali na drogový test?

GINN / Global Investigative News Network • ginn.pro
dedicated to serving the public interest / združenie pre služby vo verejnom záujme
Kauza Megalodon, Gorila
Národné protidrogové centrum
Osoby: Ján Počiatek

Zdroj: www.youtube.com/user/martindano

Váš názor nás zaujíma, prosím pridajte komentár:

{ 0 comments… add one now }